SIUVIMO KURSAI
UAB SĖKMĖS MAGIJA
Kursuose naudojamos mašinos
Viskas apie siuvimo mašinas
Overlokas - kas tai per žvėris...
Plokščiasiūlė siuvimo mašina
Šaudyklinio mechnizmo tipas
Viršutinio siūlo įvėrimas
Kilpos apsiuvimo tipas
Dvigubos adatos naudojimas
Skiautiniai ir siuvimo mašinos
Kaip perkelti iškarpos linijas ant audinio?
Iškarpa
Dydžių lentelės
Kaip tiksliai nuimti matus?
Nuo ko pradėti siuvimo procesą?
Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti drabužius
Kokį pamušalinį audinį geriausia rinktis?
Apie audinių sudėtį
Audinių rūšys
Viskas apie audinius
Kiek medžiagos reikia?
Siuvimo reikmenys
Darbo vietos įrengimas
Siuvimo kursai
BURDA iškarpos
Rankdarbių kursai
Apie mus
Dovanų kuponai
Naudingi patarimai
Siūlome darbą
DUK
Kontaktai
Siuvimo reikmenys

Bet kokio gaminio siuvimo procesą galima paskirstyti į penkis etapus: išmatavimai, medžiagos sukirpimas, detalių ženklinimas, detalių jungimas siuvimo siūlais ir lyginimas. Kiekviename siuvimo etape yra naudojami įvairūs instrumentai ir įrankiai, kurių pagalba užtikrinama gera gaminio kokybė ir palengvinamas operacijų atlikimas.

ADATOS
Siuvimo adatos skirstomos į rankines ir mašinines.
Rankinių adatų dydis ir forma skiriasi pagal paskirtį. Adatos būna tiesios arba lenktos, su didesnėmis ar mažesnėmis auselėmis.
Rankinių dygsnių sudarymui naudojamos tiesios adatos, kurių pagrindinės dalys yra: auselė, strypelis ir smaigalys. Siuvinėjimui, adymui skirtų adatų auselė yra didesnė, negu siuvimo, o smaigalys yra sferos formos.

 

Siuvimo mašinos adata atlieka kelias dygsnių sudarymo funkcijas, todėl nuo adatos kokybės priklauso dygsnio ir siūlių kokybė. Pasirenkant tinkamą siuvimo mašinos adatą, labai svarbu teisingai nustatyti adatos dydį ir tinkamiausią smaigalio formą.

Tekstilės medžiagų siuvimui dažniausiai naudojamos adatos, kurių smaigalys yra standartinės kūgiškos formos.

Trikotažo negalima siūti adatomis su normaliomis smaigalių formomis, kadangi gali būti lengvai pažeistos medžiagos kilpos. Todėl trikotažinių medžiagų siuvimui naudojamos adatos su užapvalintais smaigaliais. Užapvalintas adatos galiukas, pataikęs siuvimo metu į siūlą, nepažeidžia jo, o pastumia į šoną.

Odos, kailio, kitų panašių medžiagų siuvimui naudojamos adatos turi smaigalius su kertančiomis briaunomis, mentelės, rombo, trikampio ar kitokios figūros formos. Tokie smaigaliai sumažina pasipriešinimą praduriant šias medžiagas ir mažiau įšyla.

 
Medžiaga   Adatos dydis NM
Austinė medžiaga Lengvos (palaidinės, šifonas)
Tankiai austos medžiagos
(mikropluoštas)
Vidutinė (kostiuminiai drabužiai)
Sunkios (paltiniai drabužiai)

65-75

65-80

80-90

100-110
Džinsai Lengvi
Vidutiniai
Sunkūs
70-90
100-110
110-140
Trikotažas Plonas
Vidutinis
Stambus
Labai stambus
60
65-75
75-90
80-90
 

Bendroji adatų sistema tinkama naudoti buitinėms siuvimo mašinoms yra sistema 130/705H. Šios adatos turi plokščią kolbą, tai užtikrina tikslų adatos fiksavimą adatos laikiklyje šaudyklės smaigalio atžvilgiu. Toliau pateikiamos kai kurios buitinių adatų sistemos.
 
Adatos sistema Paaiškinimas
130/705 H
130/705 H-E
130/705 H-J
130/705 H-M
130/705 H-Q
130-705 H-S
130/705 H ZWI 
Universali adata, tinka beveik visoms medžiagoms
Siuvinėjimui, su didele ąsele
Džinsams
Mikropluoštui, šilkui
Antklodžių dygsniavimui
Tamprioms elastinėms medžiagoms, džersi
Trikotažui, laikai ir pan.
Dvigubos adatos
Adatos smaigalys visada turi būti labai gerame stovyje, kadangi atšipęs arba užlinkęs smaigalys gali labai stipriai pažeisti medžiagą.

Dviguba adata - tai dvi adatos, sujungtos viena bendra kolba. Tokia adata leidžia padaryti dvi lygiagrečių siūlių eiles darant raukinius, dvigubą palenkimo siūlę arba dekoratyvines siūles. Dvigubą adatą galima naudoti visose mašinose, kurios atlieka zig-zag siūlę.


Dvigubos adatos skiriasi pagal atstumą tarp adatų ir smaigalio formą (trikotažui ir tekstilei siūti).


2-3 mm atstumų adatos naudojamos dekoratyvioms klostėms siūti.Didesnio atstumo adatos naudojamos trikotažinių gaminių apačiai palenkti.


SMEIGTUKAI

Siuvimui naudojami įvairaus ilgio smeigtukai priklausomai nuo atliekamos operacijos ir medžiagos tipo. Tiesūs nikeliuoti smeigtukai 26 mm ilgio tinka beveik visiems siuvimo darbams. Dirbant su kietesne, storesne medžiaga, patogiau naudoti ilgesnius smeigtukus, apie 32 mm. Smeigtukai spalvotomis galvutėmis geriau matosi ant medžiagos, tačiau dirbant su lengvesne, švelnesne medžiaga reikia naudoti plonesnius smeigtukus su aštresniu smaigaliu. Taip Jūs galėsite išvengti medžiagos pažeidimų. Dirbant su trikotažinėmis medžiagomis, naudokite smeigtukus su užapvalintu smaigaliu.

 

ANTPIRŠTIS

Antpirštis skirtas apsaugoti pirštui nuo sužalojimų, adatą perstumiant per audinį. Jis atrenkamas pagal dešinės rankos vidurinio piršto dydį taip, kad nebūtų per didelis ir nesmuktų nuo piršto.

 

SIŪLO VĖRIKLIS

Šio prietaiso pagalba Jūs labai greitai ir lengvai įversite siūlą į adatą.
 

 

SUKIRPIMO ĮRANKIAI

Sukirpimo žirklės turi būti aukščiausios kokybės. Žirklių forma gali būti skirtinga. Vienų žirklių rankenų dydis ir forma vienodi, kitų – viena rankena didesnė. Geriausios žirklės gaminamos iš aukščiausios kokybės užgrūdinto plieno, ašmenys sujungiamos varžtu, kurio pagalba galima reguliuoti ašmenų suspaudimą. Gerai pagaląstos ir nupoliruotos žirklės užtikrins gerą kirpinių kokybę, o atšipusios žirklės gali lengvai pažeisti medžiagą. Nenaudokite sukirpimo žirklių popieriui ar kitoms buitinėms medžiagoms kirpti. Žirkles būtina gerai prižiūrėti, reguliariai valyti, laikyti sausoje vietoje, periodiškai sutepti sujungimo varžtą.

Sukirpimo žirklės išlenktomis rankenomis ypač tinka medžiagai sukirpti. Tokių žirklių ašmenų ilgis gali būti nuo 18-20 iki 30 cm. Rinkdamiesi žirkles ypatingą dėmesį atkreipkite jų patogumui. Rankenos forma turi tiksliai atitikti Jūsų ranką, taip išvengsite nuovargio po ilgesnio kirpimo. Ypač patogios ergonomiškos rankenos, pagamintos iš minkšto termoplastiko. Sintetinėms ir trikotažinėms medžiagoms kirpti naudokite žirkles su dantytais ašmenėmis, kurie neleidžia medžiagai persislinkti ir užtikrina puikų kirpimą.

Mažos žirklės, kurių ašmenų ilgis maždaug 5 – 8 cm, naudojamos įvairiems pakirpimams. Taip pat siuvimo metu labai patogu naudoti žirklutes siūlų galams nukirpti. Rinkitės žirklutes, kurių ašmenys prisukti prie rankenų su varžtais. Tokias žirkles galima lengviau pagaląsti. Ašmenų galiukai turi būti aštrūs ir sueiti į vieną tašką.

Ardiklis naudojamas siūlėms ardyti ir kilpoms prakirpti. Tačiau ardikliu naudotis reikia labai atsargiai, kadangi juo galima labai lengvai pažeisti medžiagą.

Diskinis pjovimo įrankis skirtas įvairiai medžiagai, popieriui, odai kirpti. Ypač tinka skiautinių siuvimui. Naudokite specialų plastikinį kilimėlį, kuris apsaugotų stalo paviršių.

Žirklės „ZigZag“ skirtos audinio ir kitų medžiagų (pvz. fetras, gobelenas, popierius) kraštų bei siūlių apdorojimui, pamušalinio audinio sukirpimui.

 

MATAVIMO ĮRANKIAI

Matavimo įrankiai reikalingi ne tik matams imti, bet įvairiems atstumams matuoti ir braižyti. Plati medinė arba metalinė liniuotė 90 cm ilgio naudojama didelėms detalėms matuoti ir braižyti, nustatyti medžiagos išilginę kryptį. Paprasta liniuotė 30-45 cm ilgio naudojama įvairiems matavimams. Plastikinė matavimo juosta 150 cm ilgio naudojama matams imti. Permatoma T-formos liniuotė padeda nustatyti medžiagos audimo kryptį, keisti lekalus ir braižyti 90 laipsnių kampą.

 

MARKIRAVIMO ĮRANKIAI

Norint teisingai sujungti svarbias gaminio išvaizdai ir kokybei detales, užtikrinti simetriškumą, atliekamas detalių ženklinimas - įsiuvų, klosčių, kišenių, kilpų, uždėtinių detalių prisiuvimo vietos ar peltakių linijų pažymėjimas. Tam naudojami įvairūs markiravimo įrankiai. Tai gali būti kreida arba kreidinis pieštukas, specialūs išnykstantys flomasteriai ir kitos priemonės.

Labai patogus ženklinimas įkirpiais detalių kraštuose, kurie padaromi sukerpant detales. Kai tokių ženklų nepakanka, papildomai taškais blogoje pusėje žymimos peltakių, siūlių ar lenkimo linijos, kitokie ženklai, kuriuos būtina sutapdinti detalių jungimo metų. 

 


Siuvimo kursaiBURDA iškarposRankdarbių kursaiApie musDovanų kuponaiNaudingi patarimaiSiūlome darbąDUKKontaktai