SIUVIMO KURSAI
UAB SĖKMĖS MAGIJA
Kursuose naudojamos mašinos
Viskas apie siuvimo mašinas
Overlokas - kas tai per žvėris...
Plokščiasiūlė siuvimo mašina
Šaudyklinio mechnizmo tipas
Viršutinio siūlo įvėrimas
Kilpos apsiuvimo tipas
Dvigubos adatos naudojimas
Skiautiniai ir siuvimo mašinos
Kaip perkelti iškarpos linijas ant audinio?
Iškarpa
Dydžių lentelės
Kaip tiksliai nuimti matus?
Nuo ko pradėti siuvimo procesą?
Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti drabužius
Kokį pamušalinį audinį geriausia rinktis?
Apie audinių sudėtį
Audinių rūšys
Viskas apie audinius
Kiek medžiagos reikia?
Siuvimo reikmenys
Darbo vietos įrengimas
Siuvimo kursai
BURDA iškarpos
Rankdarbių kursai
Apie mus
Dovanų kuponai
Naudingi patarimai
Siūlome darbą
DUK
Kontaktai
Skiautiniai ir siuvimo mašinos
Skiautinių istorija

Skiautiniai užima ypatingą vietą tarp žinomų rankdarbių, tokių kaip mezgimas, siuvinėjimas, makramė. Skiautiniai viena ar kita forma egzistavo beveik kiekvienoje kultūroje. Skiautinių užuominų randama Egipte, Kinijoje. Net mums žinomos Egipto faraonų skulptūrėlės, išdrožtos iš dramblio kaulo, buvo vaizduotos su skiautinių apsiaustais. Manoma, kad į Europą skiautiniai XI a. atkeliavo iš Palestinos, o juos parsigabeno krikščionių kariai, grįžę iš kryžiaus žygių. Tai vėliavos, religinių apeigų drabužiai, palapinės, apklotai. Viduramžiais skiautiniai buvo gana populiarūs Europoje, ir tai nebuvo vien prasčiokų užsiėmimas. Štai tragiško likimo moteris Škotijos karalienė Marija Stiuart kalėjime ne tik mezgė ar siuvinėjo, bet ir siuvo skiautines lovatieses.
Šiandien skiautiniai labai populiarūs visame pasaulyje. Iš skiaučių siuvami įvairūs buitiniai ir dekoratyviniai dirbiniai, drabužiai, dailiosios tekstilės kūriniai. Šiuo metu Lietuvoje yra šimtai šio meno kūrėjų, tarp jų – nemažai ir profesionalių dailininkių.
 


Skiautinių siuvimo technikos
Egzistuoja keletas skiautinių siuvimo technikų.

Patchwork (angl. „patch“ – lopas, skiautė; „work“ – darbas) - skiautinių siuvimo technika. Nedideli skirtingų spalvų ir raštų audinių gabaliukai susiuvami taip, kad sudarytų ornamentinę, dažniausiai geometrinę, kompoziciją.

Image Quilting
(angl. dygsniavimas) sujungia įvairias rankdarbio ir dekoravimo technikas: skiautinių siuvimą, aplikaciją, siuvinėjimą, dekoratyvinių dygsnių ir siūlių panaudojimą.
Image 


Skiautinio kūrimo procesas

ImageSkiautinys – tai iš medžiagos gabalėlių sukurtas rankdarbis (paveikslas, lovatiesė, žaislas, drabužis ir pan.), siuvamas iš audinių ar medžiagų skiautelių. Tai tikras tekstilės kūrinys, reikalaujantis didelės kantrybės, kruopštumo. Gaminys siuvamas rankomis, siuvimo mašina arba kombinuotu būdu ir susideda iš trijų sluoksnių. Viršutinis sluoksnis – dekoratyvusis – siuvamas iš medžiagos skiautelių, kurių spalva ar forma sukuriami geometriniai ar kitokie ornamentai. Į vidurinį sluoksnį dedama šiltinimo medžiaga, suteikianti siuviniui putlumo, minkštumo. Apatinis sluoksnis – pamušalas, paprastai naudojamas medvilninis audinys. Visi trys sluoksniai sudygsniuojami smulkiais dygsniais, atkartojančiais skiautinio rašto linijas ar sukuriančiais naują, papildomą ornamentą. Po dygsniavimo skiautinys tampa trimačiu.
 


Reikalingos medžiagos


ImageŠiandien milijonai mėgėjų ir profesionalų visame pasaulyje siuva skiautinius. Skiautininkės buriasi į klubus, rengia parodas, kuria kolektyvinius skiautinius, mokosi viena iš kitos, keliauja į užsienį ir t.t. Jiems sukurta speciali pramonė, gaminanti reikalingus įrankius, įvairius prietaisus ir siuvimo įrangą. Šiandien specializuotos parduotuvės siūlo platų įrankių asortimentą skiautiniams siūti.
Naudojant kokybiškas medžiagas ir įrangą, Jūs galėsite sukurti gražų ir tikslų gaminį. Pirkite geriausius įrankius ir Jūs visada busite patenkinti savo darbo rezultatais. Rinkitės medžiagas su vienoda faktūra. Skiautiniams geriausiai tinka šimtaprocentinė medvilnė. Medvilniniai audiniai mažiau deformuojasi, gerai lyginasi ir ilgiau tarnauja, palyginus su kitais audiniais. Mišrūs audiniai mažiau susidėvi, geriau skalbiasi.
Pagrindiniai skiautininkės įrankiai: speciali raižymo lenta, liniuotė, rėžtukas, muilas, pieštukas, antpirštis, smeigtukai, adatos, siūlai, audiniai, taip pat siuvimo ir lyginimo įranga.
 


Siuvimo mašinos

Siuvimo mašinos pasirinkimui verta skirti ypatingą dėmesį. Iš esmės tai paprasta siuvimo mašina, iš išorės nesiskirianti nuo kitų mašinų. Tačiau jeigu tai mašina su papildomomis galimybėmis skiautiniams siūti, ji turi daug papildomų savybių ir funkcijų, užtikrinančių maksimalų darbo komfortą. Pavyzdžiui, kelio valdomas pėdelės pakelėjas, padidintas pėdelės pakėlimo aukštis iki 14 mm, taip pat didelis specialių dekoratyvinių siūlių pasirinkimas.

Siuvimo mašinų gamintojas JANOME siūlo šiuos specialius modelius skiautiniams siūti:
6260 QC , Memory Craft 4900 QC , Memory Craft 6600P .

Europietiškų siuvimo mašinų gamintojas BERNINA (Šveicarija) skiria ypatingą dėmesį skiautinių menui. BERNINA siuvimo mašinos pasižymi aukštu patikimumu, originaliu dizainu, dekoratyvių dygsnių ir siūlių įvairove. Šių nuolat modernizuojamų aukščiausios kokybės siuvimo mašinų konstrukcija yra unikali. Įvairūs mazgai ir detalės yra užpatentuotos: šaudyklinio mechanizmo sistema su centrine šaudykle, specialios vientisos metalinės pėdelės, pėdelė BSR specialiai sukurta skiautiniams dygsniuoti ir kt.


Siuvimo mašinos BERNINA Activa
Image Naujos serijos mašinos BERNINA Activa suteiks Jums trigubą siuvimo malonumą. Šios serijos modeliai skiriasi operacijų skaičiumi ir papildomų pėdelių kiekiu. Activa 220– 50 dygsnių, Activa 230– 70 dygsnių, Activa 240– 100 dygsnių. Visi modeliai turi prietaisą siūlui įverti, skystųjų kristalų informacinį ekraną, integruotą atmintį, tiesioginio valdymo funkcijas, adatos pozicionavimą, papildomą siuvimo staliuką darbo zonai didinti. Modelis Activa 240 sukomplektuotas kelio valdomu pakelėju, kurio dėka Jūs galėsite vienu paspaudimu pakelti prispaudimo pėdelę ir nuleisti transporterius, tuo metu laisvomis rankomis nukreipdami medžiagą. Transporterių nuleidimas apsaugo medžiagą ir palengvina labai storų medžiagų sudėliojimą po pėdele. Kitiems modeliams pakelėją galima įsigyti atskirai.
 
Siuvimo-siuvinėjimo mašinos BERNINA Aurora
Image Tikru praeitų metų bestseleriu tapo naujos siuvimo-siuvinėjimo mašinos BERNINA Aurora.
Specialiai šiai siuvimo mašinų serijai BERNINA konstruktoriai sukūrė pėdelę BSR (Bernina Stitch Regulator) – automatinį dygsnio ilgio reguliatorių. Tai stulbinanti pasaulinė naujiena, neturinti analogų.
Image
Ši pėdelė automatiškai užtikrina vienodą dygsnių ilgį, kai nuolat keičiasi audinio judėjimo greitis arba dygsniuojant vingiuotomis linijomis. BSR pėdelė su 3 skirtingais padais garantuoja vienodą dygsnių ilgį ir praneša, jeigu medžiaga stumiama per greitai. Pasakiškai gražių skiautinių dygsniavimo raštų kūrimas dabar prieinamas kiekvienam. Papildomas švelnus greičio reguliatorius ir kelio valdomas pėdelės pakelėjas užtikrins jūsų darbo patogumą. Aurora 430 atlieka 150 dygsnių, Aurora 435– 160 dygsnių ir Aurora 440QE– 180 dygsnių (iš jų 23 skiautiniams dygsniuoti), 10 kilpų, 3 šriftai monogramoms ir kt. Pagrindinį Aurora 440QE modelio prispaudimo pėdelių rinkinį papildo pėdelės siuvinėjimui, skiautiniams, viršutinio transporterio pėdelė ir unikali pėdelė BSR.

Siuvimo-siuvinėjimo mašinos BERNINA Artista
Image BERNINA Artista 640 ir Artista 730 yra tikros siuvimo, dygsniavimo ir siuvinėjimo menų artistės su visiškai unikaliu aukščiausiojo lygio funkcijų ir savybių rinkiniu. Šiuolaikinių inovacinių technologijų panaudojimas ir šveicariškas tikslumas užtikrina nepriekaištingą siuvimo ir siuvinėjimo kokybę. Skiautinių meno mėgėjams šie modeliai atvers tikrai begalinę kūrybos erdvę. Specialias siūles – tiesiąją siūlę ir zigzago siūlę galima siūti 16 skirtingomis kryptimis, nesukant medžiagos. Ši unikali savybė žymiai palengvina gaminių detalių dekoravimą ir skiautinių dygsniavimo darbus.Kokį gamintoją ir mašinos modelį pasirinksite priklauso nuo Jūsų. Bet kokiu atveju Jūs atrasite naujas kūrybos galimybes, siuvant nepakartojimus meno kūrinius.

Image
Siuvimo kursaiBURDA iškarposRankdarbių kursaiApie musDovanų kuponaiNaudingi patarimaiSiūlome darbąDUKKontaktai