SIUVIMO KURSAI
UAB SĖKMĖS MAGIJA
Kursuose naudojamos mašinos
Viskas apie siuvimo mašinas
Overlokas - kas tai per žvėris...
Plokščiasiūlė siuvimo mašina
Šaudyklinio mechnizmo tipas
Viršutinio siūlo įvėrimas
Kilpos apsiuvimo tipas
Dvigubos adatos naudojimas
Skiautiniai ir siuvimo mašinos
Kaip perkelti iškarpos linijas ant audinio?
Iškarpa
Dydžių lentelės
Kaip tiksliai nuimti matus?
Nuo ko pradėti siuvimo procesą?
Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti drabužius
Kokį pamušalinį audinį geriausia rinktis?
Apie audinių sudėtį
Audinių rūšys
Viskas apie audinius
Kiek medžiagos reikia?
Siuvimo reikmenys
Darbo vietos įrengimas
Siuvimo kursai
BURDA iškarpos
Rankdarbių kursai
Apie mus
Dovanų kuponai
Naudingi patarimai
Siūlome darbą
DUK
Kontaktai
Viskas apie audinius

Audinys – tai viso drabužio pagrindas. Pagalvoti apie tai, kaip su juo reikia elgtis ir kaip jis dėvėsis, turite dar prieš pirkdami audinį.

Audinys – tai tekstilės gaminys, matuojamas pagal atitinkamus matus (ilgis, plotis, plotas). Audinys susideda iš dviejų tarpusavyje persipinančių siūlų sistemų, išsidėsčiusių vienas prie kito statmenai. Siūlų sistema, kuri yra išilgai audinio, vadinama pagrindine. Atitinkamai tokie siūlai yra vadinami pagrindiniais. Siūlų persipynimas yra vienas iš pagrindinių audinio struktūros rodiklių.

          Audiniai skiriasi vienas nuo kito priklausomai nuo žaliavos, iš kurios jie pagaminti, spalvos, lytėjimo (pačiupinėjus), tekstūros, apdailos. Kaip lyginti konkretų audinį, ar galima jį plauti, kaip jis keičiasi per ilgą dėvėjimo laiką – viskas priklauso nuo audinio pluošto sudėties. Priklausomai nuo žaliavos audiniai yra skirstomi į:

Natūralūs. Jie yra augalinės kilmės (medvilnės, lino, kanapių, džiuto), gyvūninės kilmės (vilnos, natūralaus šilko), mineralinės kilmės (akuoto,  akstininio audinio);


Dirbtiniai. Jie yra natūralių organinės kilmės medžiagų (celiuliozės, baltymų) ir neorganinės (stiklo, metalo) kilmės: viskozės, acetato, metalo siūlai, lurekso ir sintetinių polimerų.


           Dėmesio: Kai perkate audinį, atkreipkite dėmesį į ritinį ant kurio turi būti nurodyta cheminė pluošto sudėtis.

Pagal spalvas audinius skirsto į:

·         lygiai nudažytus vienatonius (nebalinta drobė, balti ir spalvoti audiniai);

·         įvairių spalvų (melanžiniai audiniai, formuluoti, spausdinti).

Pagal lytėjimą skirstomi į:

·         plonus;

·         storus;

·         retus;

·         minkštus;

·         šiurkščius;

·         sunkius.


     
Audinio pasirinkimas priklauso nuo įvairiausių faktorių. Tai priklauso nuo mados krypties, sezono, supančios aplinkos, pasirinkto siūti gaminio modelio ir jo paskirties. Kaip tiksliai nustatyti audinio struktūrą ir sudėtį?

Visų pirma, reikėtų perskaityti informaciją ant audinio etiketės, kuri yra priklijuota prie paruošto audinio gabalo ar jau pasiūto drabužio iš tos medžiagos. Tai labai svarbus dalykas! Gamintojas etiketėje pateikia informaciją apie medžiagos sudėtį, instrukcijas apie audinio priežiūrą: ar galima šį audinį skalbti, valyti cheminiu būdu, lyginti ir pan. Informacija pirkėjui pateikiama įprastiniais ir visiems suprantamais simboliais. Jeigu ženklas su lygintuvu yra perbrauktas, tai reiškia, kad medžiaga nesilygina. Simboliai, kurie yra nurodyti etiketėje padės Jums orientuotis didelėje audinių gausybėje ir tinkamai įvertinti jo kokybę. Geriausia prieš nusiperkant audinį pasidomėti jo kokybe ir savybėmis: tada pirkinys nenuvils Jūsų, nes audinys bus panaudotas tinkamai ir atitiks Jūsų sumanymus. 

Siūti rekomenduojama siūlais, kurie atitinka audinio siūlų storį ir kokybę. Natūralūs audiniai siuvami su natūraliais siūlais, o sintetiniai audiniai – sintetiniais siūlais. Šiuo atveju pasiūtas drabužis bus tikrai patogus dėvint, patvarus ir gražus!


Siuvimo kursaiBURDA iškarposRankdarbių kursaiApie musDovanų kuponaiNaudingi patarimaiSiūlome darbąDUKKontaktai