SIUVIMO KURSAI
UAB SĖKMĖS MAGIJA
Kursuose naudojamos mašinos
Viskas apie siuvimo mašinas
Overlokas - kas tai per žvėris...
Plokščiasiūlė siuvimo mašina
Šaudyklinio mechnizmo tipas
Viršutinio siūlo įvėrimas
Kilpos apsiuvimo tipas
Dvigubos adatos naudojimas
Skiautiniai ir siuvimo mašinos
Kaip perkelti iškarpos linijas ant audinio?
Iškarpa
Dydžių lentelės
Kaip tiksliai nuimti matus?
Nuo ko pradėti siuvimo procesą?
Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti drabužius
Kokį pamušalinį audinį geriausia rinktis?
Apie audinių sudėtį
Audinių rūšys
Viskas apie audinius
Kiek medžiagos reikia?
Siuvimo reikmenys
Darbo vietos įrengimas
Siuvimo kursai
BURDA iškarpos
Rankdarbių kursai
Apie mus
Dovanų kuponai
Naudingi patarimai
Siūlome darbą
DUK
Kontaktai
Audinių rūšysAt
lasas. Atlasinis audinys yra lygus, blizgus, šilkiniu paviršiumi. Atlasiniai audiniai yra įvairūs, priklausomai nuo audinio sudėties, tankio ir t.t.

 Ak
somasmedvilninis, minkštas, vidutinio sunkumo, blizgantis audinys. Jo paviršius yra su tankiais trumpais pūkeliais, kurie susidaro kerpant viršutinį verpalo sluoksnį. Šis audinys būna vienspalvis arba raštuotas. Iš aksomo dažniausiai siuvamos vakarinės suknelės, elegantiški apsiaustai, paltai, vaikiški drabužiai.

 
 


Batistas
– medvilninis, minkštas, tankus, lengvas ir švelnus liečiant audinys. Iš batisto siuvami vaikiški drabužiai, moteriškas apatinis trikotažas, palaidinės, suknelės. Taip pat  batistas naudojamas nosinaitėms siūti.         

 

 


Drobė
–  medvilninis ar lininis audinys, minkštas liečiant. Pagaminta iš pašukinių verpalų. Iš šio audinio siuvama patalynė.

 

 


Džinsas
medvilninis arba mišrios struktūros, minkštas arba vidutiniškai minkštas, tamprus audinys. Audinio spalva balta, mėlyna, smėlio ar juoda. Jis gali būti derinamas su kitais audiniai. Džinsas yra ypač populiarus tarp jaunų žmonių. Naudojamas sportinio stiliaus kelnėms bei vyriškiems, moteriškiems ir vaikiškiems džinsiniams drabužiams (suknelės, kelnės, kostiumai, švarkai, palaidinės, paltai).


                                                                                                                              

Džersis
-
plonas trikotažinis audinys, iš tų kurie švelniai glosto kūną. Suknelės, sijonai, švarkai iš džersio atrodo puikiai, nes medžiaga lengvai apgaubia kūną ir puikiai išryškina figūros linijas. Džersio taip pat labai praktiškas: jis nereikalauja ypatingos priežiūros.

 


Drapas – storas, bet minkštas vilnonis audinys, lygiu veltų plonų pūkelių paviršiumi, iš šukuotinių verpalų, išsiskiriantis ruoželiniu pynimu. Šis audinys yra pagamintas iš vidutinio storio verpalų. Iš šio audinio siuvami kostiumai ir paltai.

 

 


Gabardinas
– specialaus pynimo audinys iš suktų šukuotinių vilnonių, medvilninių siūlų arba cheminio pluošto.  Tai yra plonas, labai tankus, elastingas ir minkštas audinys. Gabardino audinys pasižymi patvarumu ir stiprumu, todėl iš jo  rekomenduojama siūti moteriškus ir vyriškus kostiumus, paltus, lietpalčius. Šio audinio spalva dažniausiai būna pilka, rečiau mėlyna.

 

Gipiūras
– natūralaus šilko, cheminių siūlų arba vilnonių verpalų nėrinys su akytu iškiliuoju raštu. Tai bendras pavadinimas įvairių rūšių nėriniams.


Gobelenas
– tai vilnonis, palietus pakankamai minkštas audinys su ilgais blizgiais pūkeliais.
Šis audinys išdirbamas sudėtingais stambiais raštais iš trijų, keturių ir daugiau siūlų sistemų. Tai dviejų sluoksnių, kietas arba vidutiniškai kietas, stambių raštų, vienspalvių arba įvairiaspalvių verpalų audinys. Iš šio audinio siuvami moteriški paltai, žieminiai vyriški ir moteriški kostiumai, sijonai, sportiniai   švarkai ir pan.
Kašmyras
 grynos vilnos, lengvas, minkštas audinys, matinis, blizgus. Tai plonas, bet pakankamai stiprus audinys. Pagal spalvas kašmyras gali būti dažytas, įvairiaspalvis ir mišrus. Iš šio audinio siuvamos ponioms suknelės, palaidinės.

 
 


Krepas
medvilnės ar vilnos audinys, dažniausiai ryškių spalvų audinys iš sukrių siūlų. Gaminamas įvairiomis technikomis ir įvairių siūlų deriniais. Yra daug šilkinio krepo rūšių. Iš medvilninio krepo rekomenduojama siūti vyriškus marškinius, patalynę, naktinius drabužius, sukneles, palaidines, o iš vilnonio krepo –  ponioms sukneles, palaidines.

Kordas
– vilnonis,
vidutinio sunkumo, tvirtas ir stiprus audinys. Tinka moteriškiems kostiumėliams ir vyriškiems kostiumams bei sportinio stiliaus paltams.
Laikra
 –
tamprus, lengvas, pusiau permatomas audinys. Šis audinys puikiai praleidžia orą ir gerai skalbiasi. Laikra su pridėtu elastanu –  puiki medžiaga maudymosi kostiumėliams.

 Lamė
– ryškus su metalizuotais siūlais audžiamas audinys. Tai tamprus, šilkinis audinys, blizgiu ruplėtu paviršiumi.

 

 

 


Linas
tai tvirtas, standus austinis audinys. Linas yra daug stipresnis ir labiau žvilgantis, nei medvilnė. Jis pasižymi antialergiškomis savybėmis, gerai sugeria vandenį, pralaidus orui ir vėsinantis audinys. Kuklios išvaizdos audinys idealiai tinka sportinėms palaidinukėms, marškinėliams, švarkeliams ir pan.

 
Moheris
lengvas vilnonis audinys
iš šukuotinių verpalų, kurių sudėtyje yra moherio vilnos. Būdingas šilkinis blizgesys. Naudojamas vyriškiems ir moteriškiems kostiumams.

 

 Muslinas
– 
tai minkštas plonas medvilninis, vilnonis arba šilkinis drobinio pynimo audinys. Šis audinys pralaidus orui. Gali būti vienspalvis arba spalvotas. muslino rekomenduojama siūti lengvas suknelės,  puošnias palaidinės.

 
Organza
medvilninis, lengvas, permatomas, labai krakmolytas audinys, pagamintas iš plonų siūlų. Naudojamas kaip pamušalinė medžiaga, kuri puikiai išlaiko drabužių forma (sijono apačiai ir pan.). Dažnai gaminamas iš poliesterio.
Ripsasmatinis arba blizgus, vidutinio sunkumo šilkinis audinys, kuris paprastai yra vienspalvis. Įstrižiniais, išilginiais arba pasvirusiais stulpeliais austas drobiniu arba ripsiniu pynimu iš plono blizgaus arba matinio šilko. Naudojama moteriškoms suknelėms ir lengviems apsiaustams.

 


Satinas
medvilninis, šilkinis ir vilnonis audinys, tvirtas ir blizgus. Medvilnės satinas gaminamas iš karštų ir nešukuotų verpalų. Šis audinys rekomenduojamas moteriškoms suknelės ir chalatams. Iš vilnonio satino siuvami elegantiški moteriški drabužiai.


 
 


Šilkas
.
Natūralus šilkas yra gyvūninės kilmės pluoštas, pasižymintis puikiomis higieninėmis savybėmis. Jis tamprus ir stiprus. Pats šilko audinys yra plonas, lengvas bei gaivus, todėl puikiai tinka vasaros sezonui. Šilko audinys sugeria beveik du kartus daugiau drėgmės nei medvilnė, o jo švelnumas, kaip ir medvilnės, neerzina jautrios odos.


Šifonas
plonas, lengvai krintantis iš sintetinių ar šilkinių siūlų audinys. Šifonas yra beveik permatomas ir grūdėtu paviršiumi, austas drobiniu pynimu.
Naudojamas lengvoms suknelėms, šalikams.

 

 Tafta
– standus, storas, vidutinio svorio, šiurkštaus grifo šilkinis
audinys su nežymiu metalo blizgesiu ir ryškiais, bet plonais skersiniais ripsiniais stulpeliais. Audžiamas drobiniu pynimu iš storų natūralaus šilko arba viskozės verpalų. Naudojamas proginiams moteriškiems drabužiams. Gali būti įvairių tipų. Populiariausia maurinė tafta. Ji prabangi ir šiugždi.

 
Trikotažas
– populiariausias audinys. Jis toks daugialypis, bet visada tamprus, puikiai priglundantis, išryškinantis figūros formas. Puikiai tinka vakarinėms suknelėms ir kostiumams.

 

 


Velvetas
– tai medvilninis lygus arba rumbėtas audinys su tankiais vertikaliais trumpais pūkeliais. Velvetas yra stiprus ir tamprus audinys. Puikiai tinka siūti švarkelius, marškinius, kelnes.

 Veliūras
– švelnus vilnonis
, pakankamai sunkus, minkštas liečiant audinys. Būdingas tankus, trumpų, tarsi aksominių, pūkų paviršius. Gaminamas iš pavienių karštinių verpalų. Panašus į pliušą, tačiau veliūrinio audinio pūkeliai žymiai trumpesni. Naudojamas moteriškiems ir vyriškiems paltams siūti.

 


Viskozė
–  natūralus pluoštas, cheminiu būdu gaunamas iš celiuliozės. Pluoštas lengvas, gerai sugeria drėgmę, lengvai glamžosi, linkęs temptis. Trūkumai: yra ne labai tvirtas pluoštas, todėl reikalauja atsargios priežiūros, smarkiai trupa siūlai sukerpant detales.
 

 
 


Žakardas
bendras terminas, apibrėžiantis visų tipų didelio ploto pinamų raštų audinius pagamintus pagal žakardo gamybos technologiją. N
audojami įvairūs siūlai: matiniai ir blizgūs, šviesūs ir tamsūs. Audinio sudėtis gali būti įvairi, bet jeigu jo pavadinime yra žodis „žakardas“, vadinasi, tai būtinai ryškus didelio rašto audinys.

 

 

 


Siuvimo kursaiBURDA iškarposRankdarbių kursaiApie musDovanų kuponaiNaudingi patarimaiSiūlome darbąDUKKontaktai