SIUVIMO KURSAI
UAB SĖKMĖS MAGIJA
Kursuose naudojamos mašinos
Viskas apie siuvimo mašinas
Overlokas - kas tai per žvėris...
Plokščiasiūlė siuvimo mašina
Šaudyklinio mechnizmo tipas
Viršutinio siūlo įvėrimas
Kilpos apsiuvimo tipas
Dvigubos adatos naudojimas
Skiautiniai ir siuvimo mašinos
Kaip perkelti iškarpos linijas ant audinio?
Iškarpa
Dydžių lentelės
Kaip tiksliai nuimti matus?
Nuo ko pradėti siuvimo procesą?
Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti drabužius
Kokį pamušalinį audinį geriausia rinktis?
Apie audinių sudėtį
Audinių rūšys
Viskas apie audinius
Kiek medžiagos reikia?
Siuvimo reikmenys
Darbo vietos įrengimas
Siuvimo kursai
BURDA iškarpos
Rankdarbių kursai
Apie mus
Dovanų kuponai
Naudingi patarimai
Siūlome darbą
DUK
Kontaktai
Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti drabužius

Drabužiai tarnaus ilgiau, jeigu tinkamai juos prižiūrėsite. Norėdami, kad drabužiai Jus ilgiau džiugintų ir visada gražiai atrodytų – reikia juos tinkamai prižiūrėti. Drabužiams reikia pailsėti – jie turi būti vėdinami, taip užkirsite kelią pelėsinių ir kitų kvapų atsiradimui. Ypač tikslinga kiekvieną dieną keisti viršutinius drabužius. Patarimus, kaip prižiūrėti drabužius, galima rasti ant etiketės, kuri yra prisiūta iš vidaus, tačiau tai nėra vienintelis būdas tinkamai prižiūrėti drabužius. Žemiau pateikiame keletą naudingų patarimų apie audinių priežiūrą.

TRIKOTAŽAS

Trikotažą geriausia skalbti rankomis šiltu vandeniu, netrinti ir negręžti. Skalbiant karštu vandeniu trikotažiniai gaminiai susitraukia ir deformuojasi. Nepamirškite, kad jeigu juos trinsite atsiras gumuliukai. Taip pat neverta jų mirkyti. Jeigu skalbsite skalbimo mašina, tai būtinai skalbkite švelnių audinių skalbimo režime. Džiovinti rekomenduojama ištiesus ant frotinio rankšluosčio (kad jis sugertų drėgmę).
Trikotažą lyginti reikėtų kilpų kryptimi, o temperatūra turėtų atitikti pluošto sudėtį. Drabužius pagamintus iš aukštos
kokybės trikotažinės vilnos geriausia atiduoti į cheminę valyklą.VISKOZĖ
Gaminiai iš viskozės gerai sugeria drėgmę, bet kai jie yra šlapi praranda tamprumą. Todėl būtina ypač atsargiai skalbti 30-40 laipsnių temperatūroje ir negręžti. Lyginti rekomenduojama taip, kaip ir šilką.

 

 

 


LINAS


Gaminiai iš
lino yra labai stiprus, gerai sugeria drėgmę ir greitai džiūsta. Juos galite plauti aukštoje temperatūroje iki virimo. Bet po skalbimo metu jie gali susitraukti. Lyginti reikėtų karštu lygintuvu su drėkintuvu.

 

 

 

MEDVILNĖSpalvoti drabužiai iš medvilnės skalbiami iki 60 laipsnių temperatūroje, ploni spalvoti drabužiai –  iki 40 laipsnių. Baltų drabužių skalbimui naudojamos universalios skalbimo priemonės, o spalvotiems – švelnios skalbimo priemonės ir be baliklių.

 

 


ŠILKAS


Brangius drabužius natūralaus šilko geriausia atiduoti į cheminę valyklą, nes skalbiant įprastu būdu gali išblukti spalvos. Tačiau skalbti šilką vis gi galima. Tik tai daryti būtina rankomis ir šiek tiek šiltu vandeniu. Paskutinio skalavimo metu rekomenduojama į šaltą vandenį įpilti truputi acto, jeigu norite atkurti spalvų ryškumą. Šilko audinį negalima gręžti ir trinti, o džiovinti reikėtų pavėsyje. Šilkiniai audiniai lyginami iš blogosios pusės, drėkinant. Drėkinti vandeniu išdžiuvusius šilkinius drabužius prieš lyginimą neverta, nes nuo to gali likti dėmės.

 

 

 

 

 

 


Siuvimo kursaiBURDA iškarposRankdarbių kursaiApie musDovanų kuponaiNaudingi patarimaiSiūlome darbąDUKKontaktai