SIUVIMO KURSAI
UAB SĖKMĖS MAGIJA
Kursuose naudojamos mašinos
Viskas apie siuvimo mašinas
Overlokas - kas tai per žvėris...
Plokščiasiūlė siuvimo mašina
Šaudyklinio mechnizmo tipas
Viršutinio siūlo įvėrimas
Kilpos apsiuvimo tipas
Dvigubos adatos naudojimas
Skiautiniai ir siuvimo mašinos
Kaip perkelti iškarpos linijas ant audinio?
Iškarpa
Dydžių lentelės
Kaip tiksliai nuimti matus?
Nuo ko pradėti siuvimo procesą?
Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti drabužius
Kokį pamušalinį audinį geriausia rinktis?
Apie audinių sudėtį
Audinių rūšys
Viskas apie audinius
Kiek medžiagos reikia?
Siuvimo reikmenys
Darbo vietos įrengimas
Siuvimo kursai
BURDA iškarpos
Rankdarbių kursai
Apie mus
Dovanų kuponai
Naudingi patarimai
Siūlome darbą
DUK
Kontaktai
Viskas apie siuvimo mašinas

 

Visi mes gerai žinome ir prisimename savo mamų, močiučių senas siuvimo mašinas. Dabar šiuolaikinių siuvimo mašinų tiek dizainas, tiek ir funkcijos gerokai skiriasi. Rinkoje yra didelė siuvimo mašinų įvairovė. Vis sunkiau ir sunkiau darosi išsirinkti siuvimo mašiną iš tokios gausybės modelių įvairovės, ypač pradedantiesiems, kurie dar nėra siuvę su siuvimo mašina.
         Prieš perkant siuvimo mašina vertėtų atsižvelgti į keletą reikšmingų faktų, kurie turėtų padėti apsispręsti renkantis siuvimo mašiną.
Svarbiausia, kad viskas jau seniai yra išrasta: adatos buvo išrastas jau seniai, o visos siuvimo mašina turi vienodą veikimo principo, kuris iki šiol nesiskiria. Kiekvienas gamintojas tobulėdamas ilgų metų darbo  rezultate pasiekė vienų ir tų pačių aukštumų, nors ir kiekvienas iš jų ėjo skirtingais keliais, o tik tai ir išskiria šiandien siuvimo mašinas.

         Mūsų aplinkoje išliko senų siuvimo mašinų stereotipai. Dažnai girdime, kad senos mašinos, nors ir buvo sunkios, tačiau išsiskirdavo ilgaamžiškumu ir patikimumu, o šiuolaikinės jau ne tokios. Tai neteisingas požiūris. Taip, mes praradome vieną vienintelę operaciją (tiesiąją siūlę), tačiau tuo pačiu metu įgijome žymiai daugiau!

Bendri visoms šiuolaikinėms siuvimo mašinoms bruožai

Prieš išskiriant mašinas, pirmą, reikia žinoti, kas jas jungia, ką šiandien turi kiekviena mašina, nepriklausomai nuo gamintojo ar firmos. Žinant šiuos ypatumus daugiau kaip pusę klausimų pardavėjui atkris, nes bus tiesiog nebereikalingi. Mes nekalbėsime apie rankomis ar kojomis valdomas mašinas, o tik apie mašinas su elektros pavara. Taigi, šiandien, visos mašinos turi šviesaus plastiko arba lengvo metalo korpusą. Įsidėmėkite, kad tai neturi jokios reikšmės kokybei, nes viduje, kaip taisyklė, rėmas ir važiuoklės detalės yra metalo. Šiuolaikinės siuvimo mašinos –  ne baltarankės. Jos yra žymiai galingesnės už savo pirmtakes.

Daugelį stebina, kaip tokios trapios išvaizdos mašinos gali lengvai siūti storas medžiagas, kartais net odą. Šiuolaikinėms mašinoms keliamas vienas pagrindinis reikalavimas, kad mašina turėtų lengvai siūti įvairius audinius. Siuvimo greitis taip pat svarbus – jis gali būti reguliuojamas pedalo paspaudimo jėga arba nustatomas specialiu režimu. Visos mašinos turi laisvą rankovinę platformą, kuri skirta kelnių, rankogalių ar kitų siaurų detalių siuvimui. Gerokai supaprastėjo viršutinio siūlo įvėrimo sistema. Bet kuri mašina gali atlikti ne mažiau kaip 5 dygsnius, tarp kurių yra siūlės imituojančios overloką, jų gali būti keletas rūšių. Bet kokios mašinos komplekte yra pėdelių rinkinys, kuris dar labiau praplečia siuvimo mašinos galimybes. Ir nesvarbu, kokio gamintojo ar modelio ši mašina – svarbiausia, kad jos visos tai turi!


Skiriamieji šiuolaikinių
siuvimo mašinų bruožai

Kiekvienas gamintojas gali didžiuotis vienais ar kitais pasiekimais šioje srityje. Būtų neteisinga juos vadinti pranašumais, tiksliau būtų - ypatumais, kurie gali mus nustebinti ir atskirti vieną mašiną nuo kitos. Jums visų pirma reikėtų apsispręsti, kokių funkcijų siuvimo mašinoje Jums tikrai reikia, o pardavėjas visada patars ir pasakys, kokia firma ir koks modelis turi tai, ko Jums reikia. 

Pavyzdžiui, daugelis gamintojų išlaikė tradicinę vertikalios šaudyklės konstrukciją, o kiti naudoja horizontalią šaudyklę –  ritė įstatomos iš viršaus, o tai palengvina apatinio siūlo įvėrimą ir apsaugo nuo nutrūkimo ar susipainiojimo. Kai kurios firmos siūlo specialius įtaisus automatiškam viršutinio siūlo įvėrimui, o ritės privyniojimas dabar gali būti atliekamas per adatą, yra ir tokių, kuriuose automatiškai išsijungia adatos darbas. Siekiant palengvinti audinių prastūmimą sugalvotas specialus įtaisas – dvigubo padavimo transporteris. Vieni įtvirtina jį į mašinas, kiti siūlo kaip papildomą pėdelę, išskirtiniams atvejams. Yra ir tokių siuvimo mašinų, kuriose nereikia ištraukinėti į viršų apatinio siūlo – mašina tai atlieka pati pirmame dygsnyje. Kai kuriose mašinose numatytas keliu ar net automatiškai valdomas pėdelės pakelėjas. Pradedantiesiems yra sugalvotas „Siuvimo patarėjas“, kuris yra ant mašinos korpuso: jis apibrėžia svarbiausius nustatymo parametrus pagrindinėms siuvimo operacijoms su įvairių rūšių audiniais.

          Gamybos technologija yra tokia pažangi, kad kai kurioms mašinoms tepimo ne tik nereikia, bet  net ir draudžiama.

          Ypač daug dėmesio gamintojai skiria kilpai. Dabar nesutiksite tokios siuvimo mašinos, kur kilpos apmėtymo procese reikėtų rankiniu būdu persukinėti audinį. Kilpą galima apdirbti keliais etapais, perjungiant į atbulinę eigą ir užtvirtinimą, o kitose mašinose, galima nurodyti kilpos dydį, o yra ir tokių modelių, kuriuose užtenka nurodyti sagos dydį - mašina automatiškai atliks jai kilpą. Dabar vienoje siuvimo mašinoje turime net keletą rūšių kilpų. Mašinų komplektacijos taip pat skiriasi: su papildomu staliuku ir be,  su kietu arba minkštu užvalkalu.

Visos šios technologinės subtilybės žymiai palengvina siuvimą, o rezultatas priartėja prie profesionalaus. Be ypatingų pasiekimų, kiekvienas gamintojas išsiskiria meistriškumu. Kuo aukštesnės klasės mašina, tuo sudėtingiau ji įrengta, tuo lengviau su ja dirbti.

Įvairios siuvimo mašinos pagal klases

Išskiriamos trys siuvimo mašinų klasės: mašinos su mechaniniu siūlių pasirinkimu (elektromechaninės siuvimo mašinos), kompiuterizuotos siuvimo mašinos ir siuvimo-siuvinėjimo kompiuterizuotos mašinos. Jos skiriasi valdymo būdais, konstrukcijos sudėtingumu, savo funkcionaliomis savybėmis ir kainomis.
            
Elektromechaninės
mašinos pigiausios ir paprasčiausios. Viskas labai paprasta: visos siūlės, kurias gali atlikti mašina, pavaizduotos ant priekinės panelės. Rato pasukimu  galima pasirinkti siūles, nustatome reikiamus parametrus (dygsnio ilgį ir plotį, siūlo įtempimą) ir pradedame siūti. Nemažai patobulinimų yra net tokioje paprastoje mašinoje. Visus patarimus rasite ant mašinos korpuso, jau seniai yra supaprastintas viršutinio ir apatinio siūlo įvėrimas, instrukcija reikalinga tik sudėtingesniais atvejais. Visos šios siuvimo mašinos neturi jokių apribojimų, todėl siūti galima įvairius audinius: tamprius, plonus, džinsą, odą ir pan.

Šios klasės mašinos turi didelį pasirinkimą tiek darbinių, tiek ir dekoratyvinių siūlių. Atsižvelgiant į visas pirmiau išvardintas ypatybes, skiriančias modernias siuvimo mašinas nuo jos prototipo, šios mašinos yra ne tokios paprastos, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šios mašinos šiandien yra populiariausios. Tokia mašina bus nepakeičiama pagalbininkė bet kuriuose namuose - ji turi visas svarbiausias funkcijas.

Žinoma, konkretus pasirinkimas priklauso nuo Jūsų finansinių galimybių.

Kaina 300- 400 Lt  Šioje kainų kategorijoje, kaip gerą pavyzdį galime paminėti
siuvimo mašinas RUBINA 886, 883, 888. 
Šios mašinos yra paprastos  naudojimui, atlieka būtiniausias siūles, tarp jų overlokines bei trikotažines siūles. Atlieka kokybiškas įvairaus ilgio kilpas pusiau automatiniu režimu. Siuva įvairaus storio medžiagas. Su tokia mašina jūs paprastai galėsite užsiūti patalynę, palenkti džinsus ar atlikti bet kokią kitą operaciją. Ko gero rinkoje Rubina - tai geriausias  labai mažos kainos bei kokybės santykis.

 Kaina 500- 600 Lt  Puikus pavyzdys -  Jaguar firmos siuvimo mašinos (135 ir 137 modeliai).  Šio japonų gamintojo siuvimo mašinos pasižymi patikimumu ir patogiu valdymu.  Šie modeliai jau turi horizontalią šaudyklę bei integruotą siūlo įverėją. Mašinos yra kompaktiškos, todėl jas patogu laikyti bei transportuoti. Siuva ypač tyliai ir švelniai. Turi trikotažines bei overlokines siūles, atlieka pusiau automatinę kilpą.Kaina 700 -1000 Lt   Šioje kainų kategorijoje ko gero plačiausias siuvimo mašinų pasirinkimas. Čia galima paminėti tokius gamintojus, kaip šveicarų Bernina, japonų Jaguar ir Janome, švedų Husqvarna Viking. Šių siuvimo mašinų kokybė yra panaši, tačiau tam tikri modeliai skiriasi pagal atliekamų operacijų kiekį, šaudyklės tipą bei papildomų pėdelių kiekį. 

Optimaliausias ir ko gero geriausias variantas šioje kainų grupėje yra BERNINA bernette Milan 5 (E66).

Šis modelis
turi platų pagrindinių dygsnių pasirinkimą ir daug galimybių įgyvendinti Jūsų kūrybiškas idėjas. Pagrindiniai privalumai: paprastas mašinos aptarnavimas, automatinės kilpos siuvimas per vieną operaciją, dekoratyvių siūlių plotis 7 mm, puikus susiuvimo ir trikotažinių siūlų rinkinys, automatinis siūlo įverėjas. Svarbiausias privalumas, kad mašina puikiai siuva tiek labai ploną, tiek labai storą audinį. Mašina be jokių problemų pravažiuoja sustorėjimus (pvz. lenkiant džinsus), siuva tyliai ir patikimai. Kompletacijoje yra net aštuonios pėdelės įvairioms operacijoms.Siuvimo mašinų kainos priklauso ir nuo to, kokie aksesuarai prie jos yra siūlomi. Pirma, atsižvelgiama į tai, kokios pėdelės yra siūlomos: nuo standartinių ir pėdelių dekoratyvinėms siūlėms iki pėdelių kilpoms, paslėptam dygsniui ir overlokinėms siūlėms. Sagų prisiuvimui, užtrauktuko įsiuvimui taip pat naudojamos atskiros pėdelės. Yra specialios pėdelės raukiniams, klostėms, karštų apkirpimui. Darbas su grubiais audiniais taip pat reikalauja specialių pėdelių, kaip ir krašto apmėtymas kartu su nukirpimu, virvelės prisiuvimas ir kt. Yra pėdelės skirtos specialiai skiautiniams bei dar daugybė įvairiausių pėdelių. Žinoma, bet kurią pėdelę, taip pat kitus priedus, visada galite įsigyti atskirai.

Kompiuterizuotos siuvimo mašinos. Jos turi visas geriausias elektromechaninių mašinų savybes. Šios klasės mašinos yra žymiai funkcionalesnės. Integruota kompiuterinė plokštė leidžia valdyti mašiną tiesiog paprastu mygtuko paspaudimu. Be įprastų darbinių siūlių, tokiose mašinose yra didelis pasirinkimas dekoratyvinių ir apdailos siūlių su siuvinėjimo elementais. Jas visas galima derinti ir kurti savo kompozicijas. Tokios kompozicijos labai puošia drabužius. Atmintis šiose mašinose yra gana didelė: po 30-60 simbolių kiekvienoje, Jūsų programas mašina įsimena ir atkuria. Šios klasės mašinose jau yra abėcėlė ir skaičiai. Būtinai yra kelių rūšių kilpos, kurios atliekamos automatiškai. Tokia mašina pati stebi procesą ir teikia rekomendacijas informaciniame ekrane. 

Daugelį moterų (ypač vyresnio amžiaus) gąsdina žodis "kompiuteris". Nebijokite naujumo, būtent kompiuteris palengvina darbą su mašina, o tai, pasirodo, ne sunkiau nei dirbti su skaičiavimo mašinėle. Su įmontuota kompiuterine plokšte mašina "galvoja" už Jus: kokią adatą geriau pasirinkti pagal Jūsų medžiagą, pasirinktus dygsnius, koks dygsnio ilgis šio atveju bus optimalus. Šiandien šios klasės mašinų paklausa mūsų rinkoje sparčiai auga – tai mašinos skirtos kūrybiškumui ir profesionaliam siuvimui.
          Kompiuterizuotas mašinas siūlo tokie gamintojai kaip Bernina, Janome, Husqvarna Viking, Juki bei kt.

Kaina 1400 -2000 Lt Kaip pavyzdį apžvelgsime siuvimo kompiuterį BERNINA Bernette 25. Tai  yra pranašiausias modelis iš bernette asortimento. Ji siūlo viską jaunatviškiems, kūrybingiems siuvimo poreikiams - ir tuo pačiu nuostabų kainos ir kokybės santykį. Išsiskiria savo aukštos kokybės apdaila ir adatos pradūrimo jėga, bernette 25 ypatumas yra iš viso 155 siūlų pavyzdžių (iš jų net 25 dekoratyvinės siūlės) įskaitant abėcėlę ir numerius. Dekoratyvinių siūlių pavyzdžių plotis gali būti reguliuojamas net iki 7 mm pagal pageidavimą. Atminties funkcijos leidžia jums išsaugoti maksimum 30 dygsnių parametrų ir kombinacijų. Taip pat yra tokie privalumai kaip greičio kontrolė, start/stop mygtukas ir start/stop pozicionavimas viršuje/apačioje, bernette 25 taip pat siūlo automatinės apsaugos funkciją ir ypatingai ryškų siuvimo apšvietimą. Į standartinę komplektaciją įeina aštuonios pėdelės. 

Kaina 2000 -3000 Lt  Kitas įdomus modelis BERNINA 380. Jis pasižymi unikaliu dizainu ir siuvimą bei dygsniavimą lengvinančiomis funkcijomis. Modernus, ryškus LCD ekranas užtikrina lengvą Jūsų pasirinktų funkcijų stebėjimą.  Tiesioginio pasirinkimo mygtukai leidžia greitai ir paprastai pasirinkti reikiamą operaciją. Start/stop mygtukas, greičio reguliatorius, siūlo įverėjas, automatinė kilpa - visos šios funkcijos taupo Jūsų laiką ir suteikia nepakartojamą siuvimo malonumą. Ryškus LED apšvietimas, papildomas staliukas ir laisvų rankų sistema sukurti Jūsų siuvimo patogumui.

Siuvimo-siuvinėjimo kompiuterizuotas mašinos. Tai aukštos kokybės siuvimo mašinos su įmontuotu siuvinėjimo bloku. Be profesionalaus siuvimo šios mašinos siūlo automatinį siuvinėjimą lankeliuose.

Tokių mašinų siuvimo galimybės yra beveik neribotos: daugiau nei 500 darbinių ir dekoratyvinių operacijų, apie 10 rūšių kilpų, automatinis viršutinio ir apatinio siūlų įtempimo reguliavimas, kelių rūšių abėcėlės ir simboliai, adatos darbinės padėtys daugiau nei 20 krypčių, daugelis nustatymų  ir paruošimo darbui procesų yra automatizuoti. Darbas su tokia mašina yra stebėtinai paprastas ir patogus. Joje iki menkiausių smulkmenų viskas yra kruopščiai apgalvota. Šios klasės mašinose yra daugybė subtilybių, kurios siuvimo procesą paverčia tikru malonumu. Tačiau pagrindinis šios klasės mašinų privalumas yra tas, kad jos gali automatiškai siuvinėti įvairiais būdais.

Tematiškai parinkti paveikslėliai sudaro didelį albumą, kurį jūs gaunate dovanų, kai perkate prekę. Naudojant asmeninį kompiuterį galite sukurti kompozicijas iš esamo albumo, o taip pat sugalvoti savo siužetus siuvinėjimui. Tam Jums reikės įsigyti papildomą programinę įrangą. Tokiu būdu kompiuteris tiesiogiai prijungiamas prie mašinos. Tai labai patogu, nes savo kompiuteryje galite sukurti paveikslėlius ir juos išsiuvinėti. Tokia mašina be vargo įgyvendins visas Jūsų fantazijas.

          Bernina taip pat siūlo kelis nuostabius kainos ir kokybės atžvilgiu modelius Aurora 450, 440, 430. Tai patikimi siuvimo-siuvinėjimo kompiuteriai su geriausia profesionalia siuvimo kokybe.

  


Siuvimo kursaiBURDA iškarposRankdarbių kursaiApie musDovanų kuponaiNaudingi patarimaiSiūlome darbąDUKKontaktai