SIUVIMO KURSAI
UAB SĖKMĖS MAGIJA
Kursuose naudojamos mašinos
Viskas apie siuvimo mašinas
Overlokas - kas tai per žvėris...
Plokščiasiūlė siuvimo mašina
Šaudyklinio mechnizmo tipas
Viršutinio siūlo įvėrimas
Kilpos apsiuvimo tipas
Dvigubos adatos naudojimas
Skiautiniai ir siuvimo mašinos
Kaip perkelti iškarpos linijas ant audinio?
Iškarpa
Dydžių lentelės
Kaip tiksliai nuimti matus?
Nuo ko pradėti siuvimo procesą?
Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti drabužius
Kokį pamušalinį audinį geriausia rinktis?
Apie audinių sudėtį
Audinių rūšys
Viskas apie audinius
Kiek medžiagos reikia?
Siuvimo reikmenys
Darbo vietos įrengimas
Siuvimo kursai
BURDA iškarpos
Rankdarbių kursai
Apie mus
Dovanų kuponai
Naudingi patarimai
Siūlome darbą
DUK
Kontaktai
Dvigubos adatos naudojimas
Dvigubos adatos naudojimas buitinėse siuvimo mašinose
 
 

Dviguba adata - tai dvi adatos, sujungtos bendra kolba. Dviguba adata yra nepakeičiama siuvant drabužius, kuriuose reikia atlikti apdailą dvigubu dygsniu. Tokia adata leidžia padaryti dvi lygiagrečių siūlių eiles darant raukinius, dvigubą palenkimo siūlę arba dekoratyvines siūles. Dvigubą adatą galima naudoti visose mašinose, kurios atlieka
zig-zag siūlę.


 Dvigubos adatos būna tokių matmenų:

 
• Nr. 70/1, 6 atstumas tarp adatų –  1,6 mm
• Nr. 75/2, 5 atstumas tarp adatų –  2,5 mm
• Nr. 75/4 atstumas tarp adatų – 4 mm
• Nr. 80/2 atstumas tarp adatų – 2 mm
• Nr. 80/4 atstumas tarp adatų – 4 mm
• Nr. 90/4 atstumas tarp adatų – 4 mm
• Nr. 100/4 atstumas tarp adatų – 4 mm
• Nr. 100/6 atstumas tarp adatų – 6 mm
 
Dvigubos adatos būna trijų tipų:

• Universalios
• Trikotažui
• Džinsui.
 
Dvigubos adatos skiriasi pagal atstumą tarp adatų ir smaigalio formą (trikotažui ir tekstilei siūti).
   

2-3 mm atstumų adatos naudojamos dekoratyvioms klostėms siūti.


Didesnio atstumo adatos naudojamos trikotažinių gaminių apačiai palenkti.  
 
 
Siūlų įvėrimas į dvigubą adatą
 

Į adatas siūlai įveriami įprastu būdu. Įstatykite dvigubą adatą į siuvimo mašiną taip, kad plokščioji adatos laikiklio dalis būtų pasukta atgal, o apvalioji – pirmyn.
Dvi siūlų rites įstatykite taip, kad jos vyniotųsi skirtingomis kryptimis – viena laikrodžio rodyklės kryptimi, o kita - prieš laikrodžio rodyklę. Tai reikia padaryti tam, kad siuvimo metu siūlai nesusipainiotų.
Įvėrimo metu abu siūlai turi būti kartu, o tik prieš adatą išsiskirti į skirtingas puses, vienas siūlas – iš kairės, o kitas – iš dešinės.
Jei Jūsų siuvimo mašina neturi dviejų siūlų nukreipėjų, tada vieną siūlą  įverkite į jį, o kitą laisvai paleiskite.Pastaba: automatinis siūlo įvėrimo įtaisas negali būti naudojamas. Šią procedūrą reikia atlikti rankomis.
Patarimas: Siekiant išvengti siūlų susipainiojimo, siuvimo metu stenkitės išlaikyti minimalų greitį.
  
 
Dažniausiai užduodami klausimai apie dvigubas adatas

1.Kaip siūti dviguba adata?
________________________________________
Atsakymas paprastas – kaip ir tradicine adata, reikia tik nusipirkti dvigubą adatą, tinkančią Jūsų siuvimo mašinos modeliui ir įverti abu viršutinius siūlus, vienu metu į abi adatas. Tuo pačiu metu apatinis siūlas ritėje bus naudojamas abiejų viršutinių siūlų.

2. Ar visoms siuvimo mašinoms tinka dviguba adata? Ar visus audinius galima jomis siūti?

________________________________________
Dvigubomis adatomis galima siūti įvairius audinius, bet tik tomis mašinomis, kuriuose yra zig-zag siūlė. Dviguba adata netinka senoms siuvimo mašinoms, kurios siūna tik tiesiąją siūlę. Tokių mašinų adatos plokštė turi tik vieną apvalią skylę, o dviguboms adatoms reikia plačios angos, naudojamos siuvimo mašinose su zig-zag dygsniu. Be to, dar yra reikalingas antras siūlų ritės laikiklis.

3. Kaip įstatomos šios adatos?

________________________________________
Dviguba adata įstatoma taip pat, kaip ir paprasta adata. Adatos nuopjova turi būti nukreipta atgal, nuo savęs, o apvali pusė – į save, į priekį. Kiekviena ritė turi turėti atskirą kaištį (ritės laikiklį). Jeigu ant mašinos korpuso yra tik vienas ritės laikiklis, tai komplekte – turi būti antrasis. Siūlai iš ričių pervedami per visus siūlvedžius, tame tarpe viršutinio siūlų įtempėjas taip pat, ir tik žemiausi siūlvedžiai paskirsto juos į adatas. Kairysis siūlas veriamas į kairę adatą, dešinysis – į dešinę.

4. Kokios yra dvigubos adatos? Kokia jų paskirtis?
________________________________________
Dviguba adata gali turėti skirtingus atstumus tarp adatų – siauresnius, platesnius, taip pat yra trigubos adatos. Skirtingi atstumai suteikia galimybę pasirinkti siūlės plotį. Dviguba adata labiau yra skirta dekoratyvinėms siūlėms.
Žinoma, ja galima atlikti apdailines siūles ant marškinių kišenių arba antkišenių. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad formuojant siūlę dviguba adata naudojamas tik apatinis siūlas, todėl ypač stipri ši siūlė nebus. Kita vertus, pavyzdžiui, vienu metu siuvant du arba tris lygiagrečius dygsnius dviguba adata yra tiesiog nepakeičiama. Ypač įspūdingai šios siūlės atrodo siuvant skirtingų spalvų siūlais. Naudojant dvigubą adatą su siauru tarpu tarp jų, galima sukurti šešėlio įspūdį paveikslėlyje. Siauros adatos uždeda siūlus vieną ant kito, taip sukuriant šešėlio efektą. Be paprastos apdailinės siūlės dvigubos adatos gali būti naudojamos prisiuvant apvadą, atliekant raukimą gumute ir kitas operacijas.


5. Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis dvigubas adatas?

________________________________________
Prieš perkant dvigubas adatas, atkreipkite dėmesį į savo siuvimo mašinoje didžiausią angos plotį adatos plokštėje arba tiesiog į savo siuvimo mašinos zigzago dygsnio plotį. Netinkamai pasirinktos adatos gali lūžti, liesdamos adatos plokštę. Atstumas tarp adatų neturėtų viršyti maksimalaus Jūsų siuvimo mašinos siūlės pločio!
Be to, prieš pradėdami siūti su dviguba adata, atkreipkite dėmesį į dygsnių perjungimo svirtį. Svirtis neturėtų būti nustatyta ties zigzago dygsniu ar kokia nors kita programa, pavyzdžiui, užtrauktuko prisiuvimui ir pan. Dviguba adata turi dirbti tik tiesaus dygsnio režime. Bet kuriuo kitu režimu adatos tiesiog bus sulaužytos liesdamosis į adatos plokštę siuvimo mašinoje.
 
 
Siuvimo dviguba adata būdai


Dvigubas tiesus dygsnis dviguba adata– tai du tiesūs lygiagretūs dygsniai.Dekoratyvinis daigstymas
dviguba adata. Su dviguba adata vienu metu galima siūti du lygiagrečius paveikslėlius. Abu viršutinius siūlus galima įverti skirtingų spalvų. Naudokite dviguba adata, kurios atstumai tarp adatų 1,6-2 mm.Juostelės prisiuvimas
. Dviguba adata vienu metu juostelę įsiūna iš abiejų pusių. Naudokite dviguba adatą, kurios atstumas yra šiek tiek mažesnis už juostelės plotį, ir pėdelę, juostelės prisiuvimui. Juostelę siūkite tiesiu dygsniu.
 
 
 

Dekoratyvinė apdaila, plokščios siūlės imitacija.
Dviguba adata puikiai tinka trikotažinių gaminių apačiai palenkti – tai beveik ta pati plokščia siūlė.
 Klosčių siuvimas.
Šiam darbui reikės specialios pėdelės klosčių siuvimui. Ši pėdelė turi griovelius, į kuriuos siuvimo metu įtraukiamas audinys, dėl to susidaro klostės.

Siuvimo kursaiBURDA iškarposRankdarbių kursaiApie musDovanų kuponaiNaudingi patarimaiSiūlome darbąDUKKontaktai